Sepetinizde hiç ürün bulunmuyor

Sepetimi Göster
  Tüm Ürünler > Edebiyat
 Aşk, Kılıç ve Muska


Bu ürünü sizden önce 31223 kişi görüntülemiş.
Etiket Fiyatı  : 16.00 TL (KDV Dahil)
İndirimli Fiyatı  : 11,20 TLAdet

 
 

Bu ürün Stokta Mevcut..

Ayrıntılar

 Kitap Adı  : Aşk, Kılıç ve Muska
 ISBN  : 978-605-5416-93-5
 Yazar  : Eray Aydın
 Genel Yayın Yönetmeni  : Orhan Büyük
 Sayfa Sayısı  : 260
 Baskı Sayısı  : 1
 Baskı Tarihi  : 22/09/2014
 Editör  : Orhan Büyük
 Tanıtım Bülteni  : İndirmek için tıklayın
 Ayrıntılar

 Hürrem Sultan küçük yaşta bir cariye olarak İstanbul’a getirilirken yolda ölür, Kanuni ile hiç tanışmaz. Sultan Süleyman’ın efsane şehzadesi Mustafa, babasından sonra tahta geçer.

\r\n

Roman eğer tarih bu şekilde gerçekleşseydi, günümüzde nasıl bir ülkede ve dünyada yaşıyor olurduk sorularına cevap veren ve günümüzde devam eden bir taht mücadelesine dek uzanan, bir polisiye olaylar zincirinin hikayesidir.

\r\n

ü    *  Hürrem Sultan küçük yaşta bir cariye olarak İstanbul’a getirilirken yolda ölür, Kanuni ile hiç tanışmaz. Sultan Süleyman’ın efsane şehzadesi Mustafa, babasından sonra tahta geçer. 

\r\n

 

\r\n

ü   *  YIL:2013 Osmanlı İmparatorluğu hala ayaktadır. İmparatorluk eskisi kadar güçlü ve geniş sınırlara sahip olmasa da yine de sözü dinlenen ve dünyada güç dengesi oluşturan bir devlettir.

\r\n

 

\r\n

ü   *  Sultan 5. Mahmut halkın sevdiği bir sultandır, ilerleyen yaşının da etkisi ile felç geçirir ve yatağa bağlı hatta konuşamaz hale gelir. 2013 yılının sonlarına doğru yerine oğlu Şehzade 3. Orhan geçer.

\r\n

 

\r\n

ü   *  Ancak bu amansız bir taht savaşını da tetikler. 2013 yılında yaşanan kanlı ve zekâ dolu, şehzadeler arası bir taht mücadelesi başlar.

\r\n

 

\r\n

ü   *  Bu mücadelede her iki tarafta da şehzadelere destek veren devlet görevlileri, gizli yapılanmalar ve tarikatlar vardır.

\r\n

 

\r\n

ü  *  Osmanlı Devletinin 21 yüzyıldaki en önemli polis müfettişlerinden: Ahmet Rıfat kendisine yeni verilen Osman adlı çok genç ve biraz da yeteneksiz çırağı ile danışmanlık yaptığı davalardan birine yoğunlaşır: Ardı ardına işlenen BOĞMA CİNAYETLERİ!

\r\n

 

\r\n

ü   *  Cinayetler arasında kurbanların boğularak öldürülmesi dışında neredeyse hiçbir bağlantı bulunamamaktadır.

\r\n

 

\r\n

ü   *  Ahmet Rıfat’ın ölmüş kişileri görmek gibi bir yeteneği vardır. İlk zamanlar cinayet vakalarının çözümünde ün yapmasını sağlayan bu yeteneği, Zaman içerisinde onu delirtme noktasına gelmiştir, ancak bu acımasız cinayet serisini çözmede bu yeteneklerine güvenmekten başka şansı yoktur.

\r\n

 

\r\n

ü   *  Ahmet Rıfat cinayet olaylarını araştırırken kendini bir anda şehzadeler arasındaki taht savaşının ortasında bulur, bir taraftan geçmişindeki karanlıkla yüzleşirken diğer taraftan beceriksiz yardımcısı Osman’ın herkesten gizlenmesi gereken sırrını keşfeder.

\r\n

 

\r\n

ü   *  2013 yılı Osmanlısında PKK başta olmak üzere terör olayları, Şike Soruşturması, Gezi olayları v.b. günümüzün en önemli vakıaları farklı biçimlerde gerçekleşmekte, Başbakan ve Meclis ile Sadrazam ve Vezirler arasında bir mücadele yaşanmaktadır.

\r\n

 

\r\n

ü   *  Atatürk ve Saidi Nursi başta olmak üzere birçok tarihi şahsiyet çok farklı şekillerde böyle bir alternatif dünyada karşınıza çıkacak, acabalar eğerler ve keşkilerle örülü bir gerçeklikle yüzleşeceksiniz.

\r\n

 

\r\n

ü  *  500 yıl önce yaşanan olayların günümüzü nasıl birebir etkileyebileceğine şahit olacak, tarihin nasıl bir kaos sistemi olduğunu göreceksiniz.

\r\n

ü      Hazırsanız başlayalım!

Diğer Resimler

Ürünle ilgili başka resim bulunamadı

Yorumlar