Sepetinizde hiç ürün bulunmuyor

Sepetimi Göster
  Tüm Ürünler > Siyaset
 Petrol Fırtınası 2 - Musul Meselesi -


Bu ürünü sizden önce 54419 kişi görüntülemiş.
Etiket Fiyatı  : 20.00 TL (KDV Dahil)
İndirimli Fiyatı  : 14,00 TLAdet

 
 

Bu ürün Stokta Mevcut..

Ayrıntılar

 Kitap Adı  : Petrol Fırtınası 2 - Musul Meselesi -
 ISBN  : 9799758496562
 Yazar  : Raif Karadağ
 Genel Yayın Yönetmeni  : Orhan Büyük
 Sayfa Sayısı  : 272
 Baskı Sayısı  : 1
 Baskı Tarihi  : 19/09/2014
 Editör  : Orhan Büyük
 Ayrıntılar

Osmanlı İmparatorluğunun kesin tasfiyesinin yapıldığı yer İsviçre’nin Lozan şehridir. Türkiye Lozan’da, sadece bir imparatorluğu ve ona bağlı müesseseleri değil, Türklükleri asla şüphe götürmez birçok Türk toprağını da yeni devletin hudutları dışında bırakmıştır.
\r\n
\r\nTürk milleti için daimi ıztırap konusu olacak bu yerlerden bir tanesi de Musul’dur.
\r\n
\r\nLozan’da Türkiye’yi temsil eden barış heyetinin reisi İsmet Paşa’nın, hangi görüş çerçevesi içinde Musul’dan vazgeçmek mecburiyetinde kaldığı henüz kesin olarak anlaşılmış değildir; ancak, Musul’un Türkiye sınırlan dışında bırakıldığı da bir gerçektir ve Türk milleti, birçok Türk anavatan parçalarının yurt dışında bırakılması emr-i vâkiine, Musul meselesinde de ıztırap çekerek şahit olmuştur.
\r\n
\r\nMusul’un Türklüğü bahsinde herhangi bir anlaşmazlık söz konusu değildir. Musul’un Türklüğüne biz değil, bizden çok yabancılar tanıklık etmişler ve Lozan’ı bir bakıma Musul meselesinde adeta mahkûm etmişlerdir.
\r\n
\r\nOkuyacağınız bu eser, şahsen bizim bakış açımız değildir. Bu eserin her satırındaki her kelime, virgülüne varıncaya kadar, yabancılardan kurulu bir heyetin hazırladığı ve mensubu bulunduğu Cemiyet-i Akvam’ın genel kuruluna verdiği gerekçeli raporun kendisidir.

\r\n

 

\r\n

 

Diğer Resimler

Ürünle ilgili başka resim bulunamadı

Yorumlar