Ahmet Yaşar Akkaya

Ahmet Yaşar Akkaya


1 Kasım 1975’te Zonguldak’ın Devrek ilçesinde doğdu.


İlk ve orta öğretimi Devrek’te tamamladı.


1999 yılında Ondakuz Mayıs Üniversitesi Tarih Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu.


2010 yılında Marmara Üniversitesi  Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Anabilim Dalında Master eğitimini yüksek derece ile bitirdi.  Master çalışmasında ,” DP’nin Azınlık Politikası  1950-1960” isimli tezini başarı ile savundu.


Türkiye Cumhuriyeti  döneminde Menderes,azınlıklar ve darbeler üzerine yaptğı çalışmalarla bilinmektedir. Birçok ulusal kanal, gazete ve  dergilerde yakın tarih üzerine röportaj ve yazıları yayınlanmıştır. En son TRT-1’de  Reis-i Cumhur “ Celal Bayar” isimli belgesel çalışmasında yer almıştır.


Yazarın  Menderes Ve Azınlıklar, Türk Demokrasisine İnen Balyoz 12 Mart Muhtırası, Türkiye'de Darbeler  ve Azınlıklar adlı yayınlanmış kitapları bulunmaktadır. Kışkırtan Tapeler  isimli kitabı yakın tarih üzerine dördüncü kitabıdır. Şu sıralarda yeni kitap çalışmasına devam etmektedir.


Yazarın aylık  Elalem Life Magazin Dergisi’nde yazıları yayınlanmaktadır. Ayrıca ADFED Adnan Menderes Federasyonu Danışmanı ve Onur Kurulu üyeliğinde bulunmuştur.


Yazar , 2005 yılında Yeliz Akkaya ile evlendi. Neslişah adında bir kızları vardır.

E-Ticaret Sistemleri