Stokta yok Terörizm - Ortadoğu'da Şiddet Dün.Terör

Bugünün dünyasında hiç kimse masum ve tarafsız değil. Herkes ya ezenin ya da ezilenin yanında. George Habash Filistin Halk Kurtuluş Cephesi Lideri ݝnandığı dava için savaştığını iddia eden bir terörist liderinin, yöntem olarak insan öldürmeyi seçmesinin nedenini bu cümleler özetliyor belki de.

ݝnsanlığa ve barışa duyulan güvensizlik...

Hiç kimse masum değil diyor bir terörist lideri. 21. yüzyıl insanı belki özünden, saflığından uzaklaşmış ve modernizmin yan etkileri sonucu kirlenmiş olabilir; peki hangi insan evladı sırf bu yüzden binbir parçaya bölünerek bu dünyaya zorla veda etmeyi hak eder?

Terörizme dair en önemli soru işte bu olmalı. Hangi sebep bu şekilde can almayı meşru kılabilir?

Hayatlarını böyle bir yola adayan insanların nasıl bir motivasyonları vardır ki en sıradan insanlar bile bir anda gözü kanlı katillere dönüşür?

Kimdir bu insanlar?

Neden terörü seçerler ve nasıl vicdanları sızlamadan hiç tanımadıkları insanları öldürürler?

Eski SAS Komandosu Barry Davies, işte bu sorulardan yola çıkarak bir dünya fenomenini mercek altına alıyor. Askeri tecrübesini, terör örgütlerinin tarihleri ve günümüze kadar gerçekleştirdikleri faaliyetlere yönelik geniş araştırmasıyla birleştiren Davies, şahıslar üzerinden yaptığı tahlillerle, genelde terör incelemelerinde ihmal edilen bir şey yapıyor ve terör olgusunun insani boyutlarına dikkat çekiyor.

ݞu anda elinizde bir tür terör gerçeğini anlama ve korunma rehberi tutuyorsunuz. Bir zamanlar birkaç kişinin şikayetlerini anlatabilmek için uçak kaçırmasından başka bir şey olmayan terörizm, nasıl oldu da günümüzün en korkunç kabuslarından biri haline geldi? ݝşte bir dünya fenomenin iç yüzü...

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Terörizm - Ortadoğu'da Şiddet Dün.Terör

  • Liste Fiyatı :3,00₺


  • İndirimli Fiyat:  2,40₺

Kitaplarımızda uygulanan indirimli fiyatlar bayilerimizin yaptıkları kampanya ve satış politikalarına göre farklılık gösterebilir

E-Ticaret Sistemleri