Genç Werther'in İlk Acıları

1769 yılının Nisan ayında tabiat aşığı genç yetenek ressam Werther Almanya'dan ayrılarak ݝngiltere'ye gider. Yakın dostu Wilhelm'le mektuplaşmaya başlayarak orada yaşadıklarını onunla paylaşır.

Warwickshire kontluğunda rastladığı güzel bir kıza sonsuz bir aşkla bağlanır. ݞiirsel ve tasvirlerle dolu zengin bir dili ve üslubuyla Genç Werther'in ݝlk Acıları bu alevli aşkın sarsıcı bir hikayesidir. Genç Werther'in Acıları (Die Leiden des Jungen Werthers) Johann Wolfgang von Goethe'nin ilk ve en güzel romanıdır;

1774'te Leipzig'de yayınlanmıştır. Bu romandan sonra Avrupa'da bir Werther Modası başlamış, delikanlılar genç Werther gibi mavi ceket, sarı pantolon, fırfırlı beyaz gömlek giymişler, romanı ceplerine koyarak kendi elleriyle canlarına kıymışlardır.

Dünya edebiyatında toplumu böylesine etkilemiş bir eser azdır. Eserdeki olaylar 1771 yılında geçmektedir. Elinizdeki bu kitap, Goethe'nin bu ölümsüz kahramanının iki yıl önceki maceralarını anlatmaktadır. 1769 yılında geçen olaylar Goethe ustalığında ve Goethe coşkunluğunda son derece derin duygulu, içtenlikli bir şekilde ele alınmışlardır.

Bir 18. yüzyıl kahramanı olan Genç Werther, Lazarus'un ݝsa tarafından diriltilmesi misali 21. yüzyılda kusursuz bir ustalıkla diriltilmiş ve kanlı canlı ݝngiltere'de dolaşıp yepyeni maceralara yelken açmıştır.

Genç Werther hayranlarının ve edebiyat yaşamlarında henüz Genç Werther'le, onun kibar kişiliği ve duygulu kalbiyle tanışmamış olanların mutlaka okuması gereken bu klasik eser, hiç şüphesiz Dünya Edebiyatının en seçkin yapıtları arasında yer alacaktır.

Johann Wolfgang von Goethe'nin ölümsüz anısına ithaf edilmiş olan bu kitabı büyük bir keyifle okuyacak, ݝngiltere kırlarında, tarihi mekanlarında gezinecek, aşkın yüceliği ve kutsallığı felsefesini cesur ve bilgili roman kahramanı Genç Werther'le birlikte canlı bir şekilde yaşayacaksınız...

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Genç Werther'in İlk Acıları

  • Liste Fiyatı :2,50₺


  • İndirimli Fiyat:  1,75₺

Kitaplarımızda uygulanan indirimli fiyatlar bayilerimizin yaptıkları kampanya ve satış politikalarına göre farklılık gösterebilir

E-Ticaret Sistemleri