Yalvaç Aysu

Yalvaç Aysu


Yalvaç Aysu, 1944 yılında İzmir’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitiminden sonra İzmir İktisadi ve Ticari Bilimler Fakültesi’ni bitirdi ve hemen ardından 1968-1969 yıllarında İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsünde mastır programını tamamladı. 


Askerlik görevini tamamladıktan sonra 1971-1974  yılları arasında  Amerikan Türk Dış Ticaret Bankası’nda İstihbarat ve Mali analiz uzmanı olarak görev yaptı. 1974-1977  yılları arasında Türkiye’nin ilk ve tek beynelmilel harici denetim şirketi Newberry & Co.’da harici denetçi olarak görev yaptı. Bu süre içerisinde Türkiye’de faaliyet gösteren çok uluslu yabancı şirketlerin denetimini yaptı. 1977-1990 yılları arasında Turyağ-Türkiye Yağ ve Mamulatı A.Ş.’de dahili murakıp olarak çalıştı. Ayrıca, bu şirkette gerçekleştirilen reorganizasyon çalışmalarında çekirdek kadroda görev yaptı. Son olarak 1990-1999 yılları arasında Raks grup şirketlerinde denetim, organizasyon ve sistem analisti olarak çalışırken grup şirketlerinin muhasebesini konsolide edebilecek şekilde özel tek tip hesap planı hazırlayarak muhasebeleşmelerini sağladı.


Eğitim yıllarında teknik ressam, satış elemanı gibi part time olarak ek işler yaptı. İş hayatına başladığı yıllarda ise ek iş olarak 1991 yılından itibaren bazı şirketlerin dışarıdan muhasebesini tutarken bazı şirketlerin de yasal murakıplığı ile yönetimsel ve sigorta danışmanlığı, risk analiz çalışmalarını yürüttü. 1974 yılında Sigorta Acenteliği şirketini kurdu ve bu faaliyetini profesyonel olarak 43 yıldır  sürdürmektedir. Kurulduğu günden bu yana Fahri Trafik Müfettişliği görevini yapmaktadır. Ayrıca, 2009-2014 yılları arasında TOBB’a bağlı Türkiye Sigorta Acenteleri Sektör  meclis üyelik görevinde bulunmuştur.


Çalışma hayatı boyunca Ege Üniversitesine Sigorta Acenteliği tesis ederek, bu acentelikte çalışacak elemanların eğitilmesi konusunda yardımcı oldu. 3 yıl İzmir Ekonomi Üniversite’sinin sigorta danışmanlığını yaptı, ayrıca bu üniversitede sigortacılık konusunda eğitim programlarının hazırlanması ve uygulamalarında bulunurken yangın sigırtası konusunda kitap hazırladı. Ayrıca, üyesi olduğu dernekte almanak (yıllık) şeklinde 4 kitap hazırladı.


Evli, bir erkek ve bir evli kız çocuk sahibi olup, 2014 yılından bu yana sigorta faaliyetini kızı ile birlikte yürütmektedir.


Yaşamı boyunca kaderci olmadı. İmkansız bile görünse problemlerin nedenlerini analiz ederek nasıl çözüm üretebilirim diye araştırmalar yaptı, çoğuna mucizevi çözümler üretti.

Göster:
Sırala:

Mucize Oğlum Yaşıyor Hâlâ!

Yarkın bebek karaciğerinde "glucronil transferase" enzimi eksikliğiyle doğduğunda doktorlar onun içi..

24,00₺ 19,20₺

E-Ticaret Sistemleri