Cahide Günay

Cahide Günay


İstanbul’da doğdu. İlkokul çağlarında resim yapmaya ve hikâyeler yazmaya başladı. Çocuk yaşlarında girdiği birçok hikâye yarışmasında birincilikler kazandı. Basın yayın üzerine eğitimler aldı.  Ayrıca Bilgisayar işletmenliği, Bilgisayar Uzmanlığı, Bilgisayar Operatörlüğü, Grafik tasarımları gibi alanlarda eğitim aldı. 

Yabancı dilleri İngilizce ve Almancadır… 

Pedogojik formasyon derslere katıldı. Yüzü aşan eser yazdı. Kariyerinin ilk adımını atarak Alfa yayınevinde editörlük görevini üstlendi. Yaklaşık, 14 senedir, çeşitli yayınevlerindeki eserleriyle Türk edebiyatına değişik yorumlarıyla katkı sağlamaktadır. Kitaplarında kadın erkek sorunlarına değinen Günay, eserlerinin arasında, çocuk masalları ve öykü kitapları da yer almaktadır. 

Toplumsal olguları içeren ilişkilere değindi. Bu kitaplarda kendi yaşamından kesitlere de yer verdi. Birçok gazete ve dergilerde makaleleri yer almaktadır. Ayrıca bir çok çeviri esere de imzasını attı. Türkiye’nin önemli radyo kanallarından birinde (Karmaturka’da) Kendi kitabının adını verdiği “Nette Kim Var” programının hem yapımcılığı hemde sunuculuğunu yaptı.. Cahide Günay 95 yılında kendi kurduğu yayıncılık ile halen yayın hayatına devam etmektedir. Türkiye çapında Yazarların ve Okuyucuların buluştuğu Markiz Kültür Sanat Dergisi çıkarmaktadır.

Göster:
Sırala:
Mor Bakışlar Stokta yok

Mor Bakışlar

Kadınlarımız anlatır Mor Bakışlar; Şiddet gören, çaresiz ve toplumun çıkmaz sokaklarına hapsolmuş na..

2,00₺ 1,40₺

E-Ticaret Sistemleri