Hakkımızda

Truva Yayınları'nın kurucusu Sami ÇELİK henüz 20 yaşındayken 1986 yılında yayın sektörüne girdi.

 

1989 yılında Emre Yayınları'nı kurdu ve yayın hayatına başladığı ilk yıllarında yayınladığı özellikle tarih ve yakın tarih kitaplarıyla kendinden söz ettirmeyi başardı.

 

Yayın politikası olarak o dönemin şartlarında çok riskli olan yakın tarihimiz ile ilgili projelere imza attı ve yayınladığı bir kitaptan dolayı yargılandı.

 

Emre yayınları, Kazım Karabekir Paşa'nın yayınlanamamış ve basılmasına cesaret edilememiş kitaplarını peşi sıra yayınlayarak, resmi yakın tarihimizi tamamen sarsan kaynak eserlerini tüm olumsuzluklara ve zorluklara rağmen 37 ayrı kitap halinde yayınladı.

 

Karabekir Paşa'nın 1960 yılında yayınlanan İstiklal Harbimiz isimli kitabından dolayı Karabekir ailesi uzun süre baskı altında kalmıştı. Sami Çelik, Karabekir’in damadı Prof. Faruk Özerengin ile 13 yıllık titiz bir çalışma sonucu yayınlanamayan kitaplarının tamamını yayınlama başarısı gösterdi.

 

Karabekir’e ait yayınladığı kitaplardan dolayı sık sık mahkeme karşısına çıkan Sami Çelik, eserlerin yayınını durmaksızın sürdürdü, 1997 yılında yayınladığı bu eserler sebebiyle askeri ve siyasi baskılar sonucu mahkemeye çıkarılıp mahkum edildi. Dönemin Cumhurbaşkanı’nın basın yoluyla işlenen bazı suçlara af getirmesi sonucu cezası infaz edilmedi.

 

Bu eserlerin dışında yine pek çok ünlü tarihçi, siyasetçi ve edebiyatçının 500'ün üzerinde eserini de Emre Yayınları olarak yayın piyasasına kazandıran Sami Çelik Tarihçi-Yazar İsmet Bozdağ'ın 40 eserini de yine Emre Yayınları markasıyla yayınlama başarısını gösterdi.

 

Sami ÇELİK, yayınlarını çeşitlendirmek ve yayın dünyasına yeni bir soluk kazandırmak için Temmuz 2004 yılında Truva Yayınları’nı kurdu.

 

Okuyuculara daha geniş bir yelpazede tarih, siyaset, edebiyat, inceleme-araştırma konulu kitaplar sunan Truva Yayınları da kısa sürede hızla yükselerek hemen her dönemde ‘çok satanlar’ listesine adını yazdıran eserleri yayın sektörüne kazandırdı.

 

“Hiçbir şey göründüğü gibi değildir” sloganıyla yola çıkan Truva Yayınları, çok geniş editör kadrosuyla, Türkiye’de marka olmuş pek çok yazarın eserlerini yayınlayarak çok geniş okuyucu kitlesine ulaştı.

 

Kısa sürede Truva Yayınları olarak da 500'ün üzerinde eseri Türk okuyucusuna sundu.

 

Gerek çeviri eserlerle, gerek Türkiye’nin tanıdığı yazarlarla ve gerekse de yetenekli yeni kalemleri de ülkemize ve edebiyat dünyamıza kazandırmak amacıyla durmaksızın yoluna devam eden Truva ve Emre yayınları her zaman olduğu gibi en büyük desteği kıymetli okurlarından almaktadır...


E-Ticaret Sistemleri