Emre BAYSOY (Yrd.Doc.Dr.)

1980 yılında İstanbul Üsküdar’da doğdu. 1998 yılında TED Ankara Kolejinden mezun oldu.

2002 yılında Başkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde lisans eğitimini tamamladı. 2003-2006 yılları arasında ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümünde “Tarihsel Bağlam İçerisinde Kalkınmanın Ekonomi Politiği: Uluslararası ve Türkiye Deneyimi” adlı yüksek lisans çalışmasını tamamladı.

Harp Akademileri Komutanlığı Stratejik Araştırmalar Enstitüsünde 2007 yılında başladığı Ulusal ve Uluslarası Güvenlik Stratejileri doktora programını 2012 yılında tamamlamıştır. 2010 yılında araştırma görevlisi olarak başladığı Namık Kemal Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde halen Yrd. Doç. Dr. olarak görev yapmaktadır.

Ulusal hakemli dergilerde yayımlanmış “Demir Yollarının Stratejik Önemi”, “Rusya ABD ve AB İlişkileri Bağlamında Enerjinin Ekonomi Politiği ve Küreselleşmenin Jeopolitiği”, “Dünya’da ve Türkiye’de Suyun Ekonomi Politiği”, “Dünya Sistemi ve Küreselleşme”, “Mekânsal Düzenleme ve Küreselleşmenin Coğrafyasız Jeopolitiği”, “Modernleşme ve Jeopolitik Ekseninde Doğu Sorunu” adlı altı; uluslararası indeksli dergilerde ise yayımlanmış “Bir Güvenlik-siz-leştirme Aracı Olarak Terörizm” başlıklı bir makalesi bulunmaktadır.

Göster:
Sırala:

Doğu Akdeniz'in Dalgalı Jeopolitiği

Yazar, Doğu Akdeniz Bölgesi’ne, klasik jeopolitik kavramlar ve düşüncelerin iki boyutlu ve sınırlayı..

14,00₺ 11,20₺

E-Ticaret Sistemleri