Fikri Akyüz - Ahmet Yaşar Akkaya

Fikri Akyüz - Ahmet Yaşar Akkaya


Fikri Akyüz


1970 yılında İstanbul’da doğdu. Aslen Erzurum-İspir'lidir. 


İlkokulu İstanbul Gaziosmanpaşa Küçükköy’deki Dumlupınar İlkokulu’nda; ortaokul ve liseyi yine aynı semtteki Vefa Poyraz Lisesi’nde tamamladı.


1992 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 

1993’te avukatlık stajını tamamladı. 


1994’te Diyarbakır Devegeçidi’nde kısa dönem askerlik yaptı.


1995’te eşi Zülal ile evlendi. 1997 doğumlu İrem Zümrâ ile 2003 doğumlu Gizem Şevval isimli iki kız babasıdır.


1995’te serbest avukat olarak çalışmaya başladı.


Yazı hayatına Aydınses isimli bölgesel yayın yapan gazetede başladı. İnternethaber, Haber7, Rotahaber adlı haber siteleri ile Yeni Şafak, Takvim, Akşam gazetelerinde ve Aktüel’de yazdı. Halen Haberajanda ve Kültür Ajanda isimli dergilerde yazmaktadır.


TvNet, Kanaltürk, Beyaz Tv, ve TGRT Haber TV’de profesyonel olarak program yaptı. 2008’den itibaren 500’e yakın, canlı yayınlanan açık oturumda konuşmacı olarak yer aldı.“Bir Millet Çıldırıyor”, “Su Seviyesi İki Ayakla Ölçülmez”, “Kan Grubu: Asil; Dini: Bütün”, “Karnın Yardım Kazmayınan Belinen” isimli dört yayınlanmış kitabı mevcuttur,


 

AHMET YAŞAR AKKAYA


1 Kasım 1975’te Zonguldak’ın Devrek ilçesinde doğdu.


İlk ve orta öğretimi Devrek’te tamamladı.


1999 yılında Ondakuz Mayıs Üniversitesi Tarih Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu.


2010 yılında Marmara Üniversitesi  Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Anabilim Dalında Master eğitimini yüksek derece ile bitirdi.  Master çalışmasında ,” DP’nin Azınlık Politikası  1950-1960” isimli tezini başarı ile savundu.


Türkiye Cumhuriyeti  döneminde Menderes,azınlıklar ve darbeler üzerine yaptğı çalışmalarla bilinmektedir. Birçok ulusal kanal, gazete ve  dergilerde yakın tarih üzerine röportaj ve yazıları yayınlanmıştır. En son TRT-1’de  Reis-i Cumhur “ Celal Bayar” isimli belgesel çalışmasında yer almıştır.


Yazarın  Menderes Ve Azınlıklar, Türk Demokrasisine İnen Balyoz 12 Mart Muhtırası, Türkiye'de Darbeler  ve Azınlıklar adlı yayınlanmış kitapları bulunmaktadır. Kışkırtan Tapeler  isimli kitabı yakın tarih üzerine dördüncü kitabıdır. Şu sıralarda yeni kitap çalışmasına devam etmektedir.


Yazarın aylık  Elalem Life Magazin Dergisi’nde yazıları yayınlanmaktadır. Ayrıca ADFED Adnan Menderes Federasyonu Danışmanı ve Onur Kurulu üyeliğinde bulunmuştur.


Yazar , 2005 yılında Yeliz Akkaya ile evlendi. Neslişah adında bir kızları vardır.

Göster:
Sırala:

Kışkırtan Tapeler

17-25 Aralık 2013 Operasyonları, tapelerin Türk kamuoyunun gündeminde bir kez daha yer etmesine nede..

15,00₺ 12,00₺

E-Ticaret Sistemleri