İbrahim Akın

İbrahim Akın


25.11.1983 tarihinde Giresun’un Eynesil ilçesinde doğmuşum. İlkokulu (1989–1997), İstanbul’da Kanuni Sultan Süleyman İlköğretim Okulu’nda bitirdim. Lise eğitimimi (1997–2000) yine İstanbul’da Nuri Cıngıllıoğlu Lisesi’nde bitirdikten sonra, 2001 yılında, Karadeniz Teknik Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği’ni kazanarak Trabzon’da eğitimimi sürdürmeye başladım.


Bu yıllarda “Bir Sonbahar Yaprağı” isimli ilk kitap denememi yaparken, bir kaç hikâyem yerel gazetelerde yayımlanmaya başladı. İlkokul yıllarından beri olan yazma tutkuma, 2005 yılında üniversiteyi bitirdikten sonra iki yıl boyunca ara vermek zorunda kaldım. 2006 yılında Melek Akın ile evlenip hâlâ ikamet etmekte olduğum Belçika’ya geldim. 2008 yılında adını Berti Timur koyduğumuz oğlumuz dünyaya geldi. Eşim oğlumuza hamileyken yazma işine tekrar döndüm.


Bu dönemde şu an hiç yayınlanmamış olan, “Erkek Gül” ve “Charleroi’da Bir Katil” adlı, ilki hikâye ikincisi polisiye roman olmak üzere iki eser yazdım. Ben bu kitaplarımla uğraşırken, hiç beklemediğim anda aklıma gelen ve yayımlanan ilk kitabım olan “İmparatorlar Adası”nı yazmaya başlayarak kısa bir sürede bitirdim. Şu anda gündem yaratacak ve daha önce hiç düşünülmemiş yeni kitap projeleriyle meşgulüm. Yakında yepyeni bir projeyi hayata geçirip yeni kitabımı iki yıl içerisinde tamamlamayı planlıyorum.

Göster:
Sırala:
İmparatorlar Adası Stokta yok

İmparatorlar Adası

Yüksek teknolojiye sahip bir örgüt, eski liderleri klonlayarak dünyaya getirir. Yaşama tekrar merha..

12,00₺ 9,60₺

E-Ticaret Sistemleri