Melih Uslu

Melih Uslu

 

1976 Yazı’nda Almanya’nın Osnabrück şehrinde doğdu. İlkokula Bünde Grundschule Ennigloch’ta başladı, liseyi İstanbul’da tamamladı. Yükseköğrenim için gittiği İzmir’de Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi'ne girdi. IAA European Advertising Association’ın açtığı üniversiteler arası yarışmada “En Yaratıcı Genç Metin Yazarı Ödülü” kazandı. Üniversite yıllarında Hürriyet Ege Gazetesi için kampüs muhabirliği yaptı. Geothe Enstitisü’nden aldığı Mittelstufe, EF Int. Dil Okulu ve Amerikan Kültür Merkezi’nde aldığı C1 diplomaları ile dünya üniversiteleri için dil yeterliliğine hak kazandı.


Lisans eğitiminin ardından bir süre Hannover, Amsterdam ve Berlin gibi şehirlerde yaşadı. 1999 sonbaharında İstanbul’a dönüp Türkiye’nin ilk online şehir rehberi istanbul.com’da editörlük yaptı. Bir yıl sonra Doğan Online bünyesindeki şehir ve kültür rehberlerinin kurucu editörü oldu. 2000’li yılların ilk yarısında Türkiye’nin en büyük dergi grubu olan 1 Numara Hearst Yayıncılık bünyesindeki GEZİ Travel dergisine girdi. Burada 5 yıl editörlük yaptı. 2009 yazında geçtiği Türk Hava Yolları Skylife dergisinde beş yıl editörlük, sonrasında SunExpress Havayolları uçak içi yayını SunTimes’ta beş ay yayın yönetmenliği yaptı.


2013 yılında Hürriyet Seyahat Gazetesi’nin düzenlediği Türkiye’nin “En İyi Seyahat Yazarları” yarışmasında ilk üçe girdi. Bugüne dek aralarında İngiltere’den The Daily Telegraph, Fransa’dan Le Figaro, Körfez ülkelerinden Gulf News, Rusya’dan Pravda ve Kommersant, Almanya’dan Die Welt, Hollanda’dan Levenin Turkije, Kuzey Kıbrıs’tan Caretta’nın da aralarında bulunduğu 50’den fazla gazete, dergi ve internet sitesi için içerik hazırladı. Ayrıca çeşitli dergiler için aktüel ekler hazırladı ve 10 kadar kitaba katkıda bulundu.

Göster:
Sırala:
Nereye Gitmeli Stokta yok

Nereye Gitmeli

 60 ünlüden tam 360 seyahat önerisi.. Seyahate çıkmadan önce bu kitabı mutlaka okuyun!.. çünk..

9,00₺ 7,20₺

E-Ticaret Sistemleri