Mesut Yar

Mesut Yar


İstanbul'da doğdu. İlk ve orta eğitimini doğduğu Kurtuluş semtinde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi ana bilim dalından mezun olduktan sonra Müzecilik dalında yüksek lisans yaptı. Doktora çalışmasını Türk İktisat Tarihi üzerine yapan Yar, eğitim hayatıyla paralel olarak profesyonel hayata atıldı.


1985 yılında Hürriyet Gazetesi'nde Stajyer olarak basladığı gazetecilikte aralıksız çalışmaya devam etti. Görsel ve yazılı çeşitli medya organlarında sırasıyla muhabirlik, editörlük, yazi işleri müdürlüğü, yayın yönetmenliği ve genel müdürlük yapan Mesut Yar halen Star TV'de haber programcılığı ve POSTA gazetesinde köse yazarlığı yapmaktadır.


1994 yılında ekran önüne çıkarak birçok haber ve söyleşi programına imza atan Yar, aynı zamanda edebiyat çalışmalarını da kesintisiz sürdürmektedir. Şiir, hikaye, deneme, anı  ve Roman başlığında 8 yayınlanmış kitabı bulunun Yar'ın, “Tatil Güncesi” isimli gezi belgesel kitabı da baskı aşamasındadır. 


TV Programları;

By Night (Kanal E), Mr. Night (Number One TV), Pasaport (Euro Show TV), On da 10 (HBB TV), Uyuma Türkiye (atv), İnsan Sarrafı (tv8),  Gece Hattı, Ayaküstü, Tuhaf Şeyler, Pasaparola, Uyan Türkiye (Star TV)


Radyo Programları;

Show'da Günaydın ( Can Dündar'la Birlikte/ Show Radyo), Uyan Türkiye (Best FM), Mesut Yar Show (Radio Contact), Günaydın (FBFM)


Kitapları;

Ölüm Çözdü Uçkurunu, Final Konuşmaları, Ölüler Kitabı, Aman Aklınıza Mukayyet Olun, Kurtuluş Aşkta Aşk Kurtuluş'ta, Sesler Yüzler Sokaklar, Yeni Bir Ayrılığa Mecalim Yok, Mesut Yar'ın Tatil Güncesi

Göster:
Sırala:
Yeni Bir Ayrılığa Mecalim Yok Stokta yok

Yeni Bir Ayrılığa Mecalim Yok

Zamanın içinden geçen ırmağın kıyısında durdum biraz.Ağaçların kovuklarına gizlenmiş sesleri dinledi..

5,00₺ 4,00₺

E-Ticaret Sistemleri