Stokta yok Dünya Dahilersiz Yaşayamaz

Harika bir zeka...

Her biri bilimde farklı devrimsel gelişmelere yol açan, fikirleriyle dünyanın her yerinde kendisinden söz ettirmeyi başaran bir bilim adamı...

O fuzzy mantık ve sibernetiğe taze bir kan verdi ve yapay zeka araştırmacıları için güçlü bir ışık kaynağı oldu. Dahi denilince de onun ismi akıllara geldi. Değişik ödüller ve fahri ünvanlara sahip bu dahiye bu statüyü kazandıran, bir ömürde 5 kuram, 5 bilimsel keşif ile adını bilim tarihine yazdırmasıdır. Bu yüzden tüm zamanların dahi bilim adamları olarak kabul edilmiş; Platon, Pisagor, El-Harezmi, Kopernik, Kepler, Galilei, Newton, Maxwell, Einstein, Norbert Wiener, Niels Bohr ve Heisenberg gibi hem tarihin hafızasında hem de zaman zaman birbirinin yerine geçen nesillerin hafızasında her gün yeniden yaşayacaktır.

Çünkü Hitachi, Matsushiti, Mitsubishi, Sharp, Nissan, Canon, Fyudji, Mitsubishi Electrics, Toshiba, Omron, Sanio, Sony, Trinitron, Daiwu, Goldstar, Samsung, Neck, Honda, General Motors, General Electrics, Motorola, Dupont ve Kodak gibi yüzlerce şirket bu dahi bilim adamının kuramlarından faydalanarak büyük ilerlemeler sağlamışlardır.

Tüm bilim dünyasının tanıdığı Lütfi A. Zade artık Türk bilim adamları ve okurları tarafından da biliniyor. "Dünya Dahilersiz Yaşayamaz" adlı bu eserde, Zade\'nin devam eden çetin hayat serüveninin, bitmeyen çalışma azminin ve bu azmin meyveleri olan bilimsel çalışmalarının kısa tanıtımı yer almaktadır.

 

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Dünya Dahilersiz Yaşayamaz

  • Liste Fiyatı :2,00₺


  • İndirimli Fiyat:  1,40₺

Kitaplarımızda uygulanan indirimli fiyatlar bayilerimizin yaptıkları kampanya ve satış politikalarına göre farklılık gösterebilir

E-Ticaret Sistemleri