Bir Avuç Toprak da Sen At Annem

             Sevgili Dostum;

            Saat 21:30. kitabı bitirdim. Geçmişe, buruk bir yolculuk, tamamen dışardan bir gözden geçmişime ait bir geri besleme ve hüzün ile gurur karışık bir gün oldu…

            Biliriz yaşanmışı, yaşayanın anlatımı özeldir. Esasında hele bir de yazanın kabiliyeti varsa! Her ne kadar "Hatırat, isbat-ı hakikat." sayılamazsa da, aynı mekanı ve de zamanı paylaşmış biri olarak, tarihe düştüğün bu güzel nottan dolayı teşekkür ederim.

            ݞehitleri hatırlamak, şu an aynı işi yapan benim için son beş aydaki güneşlerimizin yanına onları koymak ya da yenilerini ağabeylerinin yanına koymak, kalleş tezgahla tekrar hesaplaşmak…tekrar ve takrar bayrağa bakmak, ama ayakta kalmak, ATATüRK Cumhuriyetini korurken toprağa düşenlerin hatırına dayanmak, onların var olduğunu hatırlamak…."MEVZݝ" bizde Dostum, endişelenme "MEVZݝ DüݞMEDݝ, DüݞMEZ."

            Hatırlattığın için teşekkürler…

            Hak etmediğimi bildiğim, Sana ait güzel sözlerin için teşekkür ederim. ݝnsanın hafızası belli ve nankör. çok vatan evladı bize teslim edildi, çok azının ismi hafızamda kaldı. Okudukça hafızam geri geldi. Yaptıklarımı, Senin gözünden görmek çok güzeldi. Tabii ki on yaş daha gençtik ve daha toy. Bir yanda sizlerin sorumluluğu diğer yanda kalleş tezgah, yaş genç, ancak o kadar yapabildik. Tabidir ki kabiliyet, hassasiyet ve mecburiyet hatırı sayılır etkenlerdir insan davranışlarında. Eksik kabiliyet, gölgelenen hassasiyet ve hep var olan mecburiyet, hataları getirir. Geriye ise, özür dilemekten başka bir şey kalmıyor.

            Dostum;

            Hayat, ister uzun de ister kısa,  kendi başına kurgusunu hem yazıyor ve hem de oynuyor. Seni hiç unutmadım, çünkü "ANNE" hassasiyetimiz aynı idi. Teyzemin mekanı cennet olsun.

            MEVZݝ'ye düşenlerle, MEVZݝ'de gözünü kırpmadan düşmeye hazır sizlerle birlikte geçirdiğim o iki yıl en değerli zamandır hatıratımda. Benim malasef isimlerini unuttuğum, senin görüştüğün tüm arkadaşlara selamlarımı ilet. Sadece isimlerini unuttum, nankör ve zayıf bir hafızam var. Ama sadece isimlerini, NAMLARINI ise, bu millet, bu devlet ve bu toprak asla unutmayacaktır. ݝsimlerini unutturmamak da kalemi Senin gibi güçlü arkadaşlara bir vazife olsa gerek geleceğe karşı.

Komutanın ümit

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Bir Avuç Toprak da Sen At Annem

  • Liste Fiyatı :4,90₺


  • İndirimli Fiyat:  3,43₺

Kitaplarımızda uygulanan indirimli fiyatlar bayilerimizin yaptıkları kampanya ve satış politikalarına göre farklılık gösterebilir

E-Ticaret Sistemleri